Zegar Ścienny Salvadora Dali

Dostępność: Produkt chwilowo niedostępny

69,00 zł

Zegar Ścienny Salvadora Dali

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

Krótki opis

Oryginalny zegar inspirowany twórczością Salvadora Dali. Pomysłowy i niebanalny sposób na ozdobienie ściany z małą nutką surrealizmu.

Opis produktu

Co łączy zegar z serem? Pytanie wydaje się nie mniej intrygujące niż obraz Salvadora Dali zatytułowany „Trwałość pamięci” , znany także jako „Uporczywość pamięci”, „Miękkie zegary” lub „Cieknące zegary”. Odpowiedź tkwi w historii powstania tej kanonicznej pracy nurtu malarstwa surrealistycznego. To także źródło niezwykłego wyglądu Zegara Ściennego Dalego.


Dali zilustrował z jego użyciem filozoficzne problemy „supermiękkości”, wywołane pod wpływem sera (ach, Ci surrealiści!). Użył pejzażu z okolic Port Lligat i dodał do niego charakterystyczne, miękkie zegary. Znalazł się tam również „paranoiczny camembert”, ale jego identyfikację pozostawiamy Tobie.


Zniekształcony, cieknący zegar ścienny doda fantazji każdemu pomieszczeniu,  w którym się znajdzie. Pomimo wyjątkowo nierzeczywistego charakteru, możesz mieć pewność, że nie zatrze granicy pomiędzy snem a jawą, lecz brutalnie ją nakreśli wskazując aktualną godzinę.


Jego design nie pozwala przejść obok obojętnie. Wykonany został z tworzywa sztucznego stylizowanego na chrom, a starannie przemyślany projekt sprawia, że pasuje zarówno do klasycznego jak i nowoczesnego wnętrza. Jedynym jego minusem jest fakt, że jest zasilany jedną baterią AA, a powinien być energią z kosmosu. Ten mały detal nie ma jednak wpływu na to, jak nietuzinkowym i inspirującym dodatkiem jest Zegar Ścienny Dalego.


Idealny prezent zarówno dla miłośników surrealizmu jak i wszystkich wielbicieli zakręconego designu. Gdyby Dali żył, sam by pewnie miał taki zegar na ścianie!


Specyfikacja:
-Zegar Ścienny Dalego,
-zegar inspirowany obrazem „Trwałość pamięci”,
-materiał: tworzywo sztuczne,
-kolor: biało-chromowany,
-wymiary: 38 x 20 x 7 cm,
-zasilanie: 1 bateria AAA (nie ma w zestawie).
-Uwaga! Produkt nie jest zabawką! Produkt jest nieodpowiedni dla dzieci!

Polecamy również

Mogą cię również zainteresować następujące produkty

Zegar matematyczny

Zegar matematyczny

49,00 zł
Budzik Tajnego Agenta

Budzik Tajnego Agenta

99,00 zł
Zegar Salvadora Dali

Zegar Salvadora Dali

59,00 zł
Wycieraczka In/Out

Wycieraczka In/Out

Normalna cena: 69,00 zł

Cena promocyjna: 49,00 zł

Zegar dla spóźnialskich

Zegar dla spóźnialskich

49,00 zł