4,9/5 ⭐⭐⭐⭐⭐ ocen w Google!

Prezent na Mikołajki, czyli zakorzeniona w tradycji piękna zapowiedź Bożego Narodzenia

Ta piękna tradycja ma swoje korzenie w średniowiecznych legendach dotyczących żywota Świętego Mikołaja, biskupa Miry, który słynął z dobroczynności i żył na przełomie III i IV wieku naszej ery. Właśnie 6 grudnia obchodzimy imieniny świętego, który stał się pierwowzorem Świętego Mikołaja przynoszącego nam każdego roku gwiazdkowe prezenty. Nawet, jeśli kult tej postaci narodził się później, a legendy są mocno przesadzone, nic nie zmieni faktu, że od czasów późnego średniowiecza możemy cieszyć się wspaniałym zwyczajem obdarowywania się nawzajem upominkami. Do XIX wieku na ziemiach polskich Mikołajki stanowiły dzień wolny od pracy, chociaż dzisiaj nie jest to święto kościelne. Prezent na Mikołajki stanowi wspaniały zwiastun Bożego Narodzenia, na które na początku grudnia gorące oczekujemy. Szczególnie cieszy najmłodszych, dla których może okazać się wspaniałą niespodzianką lub którego również nie mogą się doczekać. Ciekawe czy bizantyjski święty spodziewał się, jak legendarną stanie się postacią i jak wiele radości będzie przynosił ludziom na całym świecie przez setki lat?

Prezent na Mikołajki: słodycze czy drobiazg?

Zwykle prezent na Mikołajki nie jest tak okazały jak prezenty wręczane pod choinkę na Boże Narodzenie. Dość często wręczamy swoim bliskim słodycze lub przynoszące radość drobiazgi. Kobietom możemy także wręczyć bukiet kwiatów. Który wybór jest lepszy? Słodycze zostaną prawdopodobnie szybko zjedzone, a kwiaty cieszą oczy obdarowanej osoby przez stosunkowo krótki czas, dopóki nie zwiędną. Trafiony, dobrze przemyślane upominek na Mikołajki, w którego wybór włożyliśmy serce, zostanie zapamiętany na dłużej. Dlatego prezent na Mikołajki powinien być przydatny lub zabawny wzbudzając autentyczną radość u obdarowanej nim osoby.

Jak wybrać prezent na Mikołajki dla bliskiej osoby?

Najprostszym sposobem wyboru prezentu na Mikołajki jest zastanowienie się, czego tak naprawdę potrzebuje bliska nam osoba. Drobiazgi, o których na co dzień nie myślimy i których braku nie zauważamy, mogą znacznie ułatwiać codzienne życie i okazać się niezwykle przydatne. Dlatego choćby kubek jako prezent na Mikołajki wcale nie jest mało oryginalnym i nieprzydatnym pomysłem. Zabawny lub miły nadruk sprawi, że poranna kawa będzie smakować jeszcze lepiej i doda więcej energii do podejmowania codziennych wyzwań życiowych i zawodowych. Użyteczne gadżety, notatniki, akcesoria kulinarne – takich drobiazgów nigdy nie jest za wiele w naszych domach i mieszkaniach. Prezent na Mikołajki może okazać się prawdziwym hitem i służyć obdarowanej osobie przez wiele lat. Ciekawe dekoracje znajdą miejsce na eksponowanej półce lub przy biurku. Breloki do kluczy rozwiążą problem ich gubienia. Najłatwiej wybrać natomiast prezent na Mikołajki dla najmłodszych. W naszej internetowej skarbnicy z upominkami nie brakuje bowiem ciekawych zabawek i gier dla użytkowników w różnym wieku, dla chłopców i dziewczynek, dla kobiet i mężczyzn, a nawet dla seniorów. Dla każdego znajdzie się tu prezent na Mikołajki zgodny z jego zainteresowaniami i charakterem. To znacznie lepszy wybór niż standardowe czekoladki lub kwiaty, jakie w najlepszym razie staną się tylko krótkim wspomnieniem, które prawdopodobnie nie przetrwa nawet do świąt Bożego Narodzenia.

Jak wręczyć prezent na Mikołajki?

Osobną kwestią stanowi wręczanie upominku. W przypadku najmłodszych prezent na Mikołajki powinien być otoczony tajemniczą aurą. Jeśli to możliwe, najlepiej nad ranem schować go pod poduszkę lub postawić przy łóżku. Poranna niespodzianka z pewnością będzie wspaniała. Prezent na Mikołajki można również zostawić w innym miejscu, które prędzej czy później odwiedzi obdarowana przez nas osoba. Łazienka, garderoba czy biurka to bardzo interesujące wybory. W połączeniu z odpowiednim wręczeniem prezentu nawet drobiazg stanie się wspaniałą pamiątką, bo będzie się wiązał z wyjątkowymi wspomnieniami.

Prezent na Mikołajki i pod choinkę

Każdego roku, gdy czujemy już atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, 6 grudnia Święty Mikołaj odwiedza nas wręczając drobny upominek. Mikołajki to zwyczaj głęboko zakorzeniony nie tylko w polskiej kulturze. Skąd wzięło się to święto? Jak wybrać najlepszy prezent na Mikołajki dla bliskiej osoby i w jaki sposób go wręczyć?

947 produktów
Sortuj:
Filtry