Kategoria

  1. Mapy zdrapki

Cena

  1. -

Mapy zdrapki

50 produktów

Lubisz podróże? A może masz znajomego, który pasjonuje się zwiedzaniem świata? Sprawdź nasze mapy zdrapki, a będziesz nimi zachwycony. Zdrapuj kraje, w których byłeś, odkrywaj ciekawostki skrywane w różnych wersjach map czy też po prostu zawieś na ścianie swoje trofeum, na którym pokażesz, ile udało Ci się już zwiedzić. Te mapy to doskonały i sprawdzony prezent dla zapalonych podróżników, a także upominek, który warto sprawić sobie samemu.

Znajdziesz u nas różne wersje map, które możesz dopasować do formatu wyprawy. Mamy mapę Polski, Europy oraz świata. Tę ostatnią w kilku zwariowanych modelach.

Dla kogo są mapy zdrapki?

Tak naprawdę mapy zdrapki przeznaczone są nie tylko dla szalonych globtrotterów, którzy zwiedzili już cały świat. Jeśli czujesz, że wielkie podróże masz dopiero przed sobą to idealny gadżet również dla Ciebie! Powieszona w widocznym miejscu mapa zdrapka będzie Ci przypominać o Twoich celach i pomoże w snuciu planów. Ponadto, jej atrakcyjny wygląd urozmaici wnętrze i doda mu charakteru. Postaw pod nią skarbonkę (polecamy kreatywne modele dostępne w naszym sklepie), a odkładanie pieniędzy na podróże przyjdzie Ci znacznie łatwiej.

Nie musisz też od razu stawiać na mapy zdrapki przedstawiające cały świat. Doskonale wiemy, że wśród podróżników są tacy, którzy preferują zwiedzanie w formie lokalnej. Dlatego nasz asortyment zawiera mapy zdrapki o zasięgu:

  • Europy,
  • USA,
  • Polski.

Lubisz odkrywać wyjątkowe miejsca położone „tuż za rogiem” i podróżować budżetowo? To świetne rozwiązanie dla Ciebie. Z czasem możesz „awansować” i pokusić się o rozszerzenie perspektyw z pomocą mapy zdrapki o światowym zasięgu.

Mamy też specjalne wersje dla maniaków trekkingu i podziwiania świata z góry – mapy zdrapki górskich szczytów w wersji rodzimej (tatrzańskiej) i ogólnoświatowej. Znasz kogoś, kto w każdej wolnej chwili pędzi w góry? Będzie to idealny prezent dla niego!

Mapy zdrapki nadają się jednak nie tylko dla dorosłych. Wiele mogą skorzystać na nich najmłodsi. Wykorzystaj mapę by zarazić dziecko pasją podróżowania, a przy okazji pomóc mu w nauce geografii. Kolorowe formy i świetna zabawa jaką jest zdrapywanie na pewno zainteresuje nawet najbardziej opornego naukowo młodzieńca.

Jak wykorzystać mapy zdrapki?

Tradycyjnym wykorzystaniem mapy zdrapki jest zaznaczanie zwiedzonych miejsc. Po powrocie z każdej podróży możesz rytualnie odkryć na mapie regiony, które udało Ci się poznać. To jednak nie jedyny sposób na spożytkowanie tego gadżetu. Może być on również wykorzystywany do planowania tras i określania celów kolejnych podróży, szczególnie jeśli wybierzesz jeden z wariantów uzupełnionych o dodatkowe funkcje – np. wersję tablicową. Świetnym pomysłem jest też Mapa Przygód, która pozwoli urozmaicić każdą podróż. Ta mapa zdrapka połączona jest z listą 283 wyjątkowych lokalizacji, a z każdą z nich łączy się jakaś przygoda – zadanie do wykonania. Może to być spływ kajakowy, pływanie z rekinami lub obserwacja nocnego nieba. Nigdy nie wiesz, co Cię czeka. Zadania uzupełnione są o ciekawostki dotyczące odwiedzanych miejsc, dlatego Twoje podróże będą jeszcze bardziej świadome.

Różnorodne mapy zdrapki - dopasuj je do swojego stylu

Mapy zdrapki to przedmioty warte wyeksponowania. Dlatego powinny pasować do stylu wnętrza. W naszym asortymencie znajdziesz bardzo szeroki wybór modeli utrzymanych w różnorodnej stylistyce – od minimalistycznych po bardzo kolorowe. Postaw na eleganckie połączenie czerni i złota, minimalistyczną grafikę na przezroczystym arkuszu plexi albo neutralne beże i brązy, które dopiero po zdrapaniu odkryją swoją tęczową naturę. Wybór należy do Ciebie!