Opaska UV

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

Krótki opis

Idealny i niezbędny gadżet dla dzieci bawiących się na plaży. Nie wiesz czy już trzeba schować się do cienia, czy nadal można bawić się w słońcu? Spójrz na nasz zegarek!

Opis produktu

Oto gadżet który przyda się latem dosłownie każdemu. Mimo iż zalecamy go dzieciom, dorośli też często zapominają, że zbyt długie opalanie jest niebezpieczne. Chcesz uniknąć poparzeń słonecznych i dokładnie wiedzieć ile można bawić się na słońcu rano, w południe lub wieczorem? Załóż opaskę na rękę i spójrz na nasz słoneczny zegarek.


Silikonowa opaska UV na rękę wykonana jest ze światłoczułego materiału, który pod wpływem promieniowania UV zmienia kolor informując w czytelny sposób o kolejnych dawkach promieniowania. Idealnie nadaje się dla dzieci bawiących się na nasłonecznionych przestrzeniach jak plac zabaw, plaża i które trzeba zabezpieczać przed słońcem (poprzez np. smarowanie kremami o odpowiednim filtrze). Z odczytem jej wskazań poradzi sobie nawet małe dziecko bowiem w prosty sposób informuje o natężeniu promieniowania UV. Tarcza „zegarka” podzielona została na cztery kolorowe pola i wewnętrzny okrąg – wskaźnik promieniowania. Każde pole ma inny kolor, od jasnego lila do ciemnego fioletu. Dodatkowo umieszczono na nich symbole buziek – emotikony w graficzny sposób informujące o poziomie zagrożenia.


Jak odczytywać ikony zegarka:
-buźka uśmiechnięta: niski poziom napromieniowania – można nadal bezpiecznie przebywać na słońcu,
-buźka obojętna: natężenie umiarkowane – konieczne jest zabezpieczenie w postaci ubioru, ewentualnie kremów z niskim filtrem,
-buźka zmartwiona: wysokie natężenie – konieczne jest zabezpieczenie w postaci ubioru i filtrów z wysokim czynnikiem SPF,
-buźka zła: bardzo wysoka intensywność! Zaleca się natychmiast opuścić obszar nasłoneczniony.


Jak możesz zauważyć, odczytanie wskazań opaski jest banalnie proste. Wystarczy porównać kolor wewnętrznego pola z barwą jednej z emotikon. Nawet małe dziecko zrozumie, że zła buźka nie oznacza niczego dobrego i trzeba iść do cienia.


Opaska UV zaprojektowana została w Szwecji, jest ekologiczna i można ją stosować przez cały rok. Nie uczula, nie powoduje odbarwień skóry. Jest wielorazowego użytku. Mogą ją używać osoby w różnym wieku bowiem posiada wygodną regulację zapięcia.


Specyfikacja:
-Opaska UV,
-silikonowa opaska UV mierząca stopień promieniowania,
-w czytelny, graficzny sposób informuje o natężeniu promieniowania,
-wielorazowa,
-nie uczula,
-materiał: silikon,
-posiada regulację zapięcia,
-zapinana na zatrzask (napy),
-kolor: zielony,
-wymiary: 21 x 3,5 x 0,2 cm.

Polecamy również

Mogą cię również zainteresować następujące produkty

Piłka wodna - Waboba Extreme

Piłka wodna - Waboba Extreme

25,00 zł
Shake ’n’ Make – shaker do lodów

Shake ’n’ Make – shaker do lodów

79,00 zł
Ręcznik Crime Scene

Ręcznik Crime Scene

69,00 zł
Okulary słomki

Okulary słomki

15,00 zł
Misiek piknikowy

Misiek piknikowy

104,00 zł